Jak v roce 2022

0 Comments

a jedna očekávaná zpráva…

Úplně normálně, jedeme dál stejně jako vloni a předloni.

Jak ale asi všichni víte, cenové tornádo se prohání kolem a my musíme reagovat na vývoj.

V oblasti prověřování vozidel před nákupem na situaci již reagovala spolupracující firma AutoAZ Aleše Zicha – prověrka ojetiny tam nyní začíná na 6500,- Kč a procentuální sazba 2,5 % z ceny vozu s kupní cenou nad 260 tis.Kč.
I dnes najdete šílence, kteří jsou schopni tuto službu provádět za 3 tisíce, dokonce někdo i za 1990,- Kč – ne, tak to opravdu dělat nechceme.
To už je lepší vzít „noční“ v supermaketu na doplňování zboží.
Opět respektujeme ceník Auto AZ při objednávce přes tuto firmu, upravujeme i cenu na portálu Autobezobav.cz
Pro přímou objednávku služby platí od 1.února minimální taxa 6 tisíc Kč
Procentuální sazbu zatím ponecháváme na 2 % z ceny vozu tj. do 300 tisíc kupní ceny je to za 6 tisíc (+ případné cestovné), u vozidla s kupní cenou nad 500 000 Kč pak cena dohodou – minimálně však 10 tis. Kč.


Žádná úžasná videa na YouTube natáčet v autobazarech nebudeme, na to při poctivé, dvou až tříhodinové kontrole auta ani nemáme čas a vy si platíte prověrku auta, ne nějaké naše natáčení… nicméně každému klientovi běžně nabízíme možnost „být u toho“ přes videohovor pomocí obvyklých komunikátorů (WhatsApp, Viber, Telegram, Signal)
Stačí říct – a pokud nejste u prohlídky fyzicky přítomni, rádi vám umožníme prohlídku „online“ z pohodlí vašeho domova!

Konzultační poplatek 2000 Kč pro AK
TELEGRAM
Ing. Vladimír Tylšar - soudní znalec na Firmy.cz

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. „pomocný VIN“ v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.