Novinky

0 Comments

Málem jsme přišli o přístup k webu a nový kanál na Telegramu.

Stane se.
Používáte dvojstupňové zabezpečení webu pomocí Google Authentificator a náhle vám umře telefon. Žádná rada nefunguje, abyste přenesli autentifikátor na nový hardware, museli byste oživit ten starý…
Už pomalu nastalo smíření se s osudem, že asi reinstaluji celý WordPress, ne němž web běží a hlavní obsah zůstal v databázi, kterou pak s WP propojím.
Náhle vnuknutí – dotázat se v Evernote, zda jsem snad kdysi neuložil „záchranné kódy“ – a vida, z databázových hlubin vyplavaly!
Rychlé přihlášení, změna konfigurace pluginu „Wordfence“ a vše vyřešeno!

Kanál na Telegramu : t. me/nehody
Je 21. století.
Opravdu nebudu natáčet dvouhodinová srdcervoucí videa na Youtube jako pan Kubrt, ale tady máte další efektivní komunikační kanál, budete-li potřebovat radu či pomoc.
Popravdě – odpovídat každý den na maily je už docela únavné.

A kde ten Telegram najdete?
Na Android TADY a samozřejmě je k dispozici i pro Jabko v APP STORE

Konzultační poplatek 2000 Kč pro AK
TELEGRAM
Ing. Vladimír Tylšar - soudní znalec na Firmy.cz

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete "známy mi povedal, že..." ), uvádíme občas umístění jednak na twitterovém účtu pod hashtagy #OBD_konektor #OBDkonektor a můžete také použít tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. „pomocný VIN“ v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.