„Předběžné posouzení“ a „nacenění“ posudku

0 Comments

Stále častěji se setkáváme s požadavkem na „předběžné posouzení„.
O co jde?
Advokátní kancelář (či jiná kancelář, zejména jde o tzv. „odškodňovače“) vysloví požadavek, zda by bylo možné z přiložených materiálů vyhodnotit, zda lze ve věci vyhotovit „příznivý“ znalecký posudek pro jejich klienta a „kolik by to asi stálo“.
Logicky totiž může znalecké zkoumání dopadnout i tak, že výsledek a závěry posudku nebudou pro klienta příznivé a tedy ani nemá smysl takový posudek předkládat příslušným orgánům.
Každému podobnému případu věnujeme nějakou pozornost, vždy jde minimálně o hodinu, dvě, tři.. a odpovíme, nějak reagujeme.
Buď ve smyslu „nemá to vůbec cenu pokračovat“ nebo „dalo by se s tím asi něco dělat“.

Možný následný krok se pak rozpadá na celou další podkapitolu „má smysl vytvořit celý posudek“ nebo „smysl to bohužel nedává-chcete jej i tak?“
Než však dospějete ke stanovisku „nemá to cenu“ vs. „dalo by se s tím asi něco dělat“ a sepíšete nějakou reakci, jde rozhodně minimálně o hodinu či dvě času, který můžete věnovat práci jiné a tento čas vám nejspíš nikdo nebude chtít hradit.
Existují výjimky, ale je jich minimum.
Doba je neúprosná a tak padlo rozhodnutí – už to nechceme dělat zadarmo!

Takže od 1. září 2023 je prvotní základní technický rozbor, tedy ono „předběžné posouzení“ ZPOPLATNĚNO přiměřenou částkou, na které se předem férově dohodneme.
Bez uhrazení této drobné částky se věcí vůbec nebudeme dále zabývat.
Pozn: toto neplatí pro již spolupracující advokátní kanceláře, tam jsme schopni se domluvit jinak.

Když poté postoupíme na základě předběžné analýzy případu do oblasti rozhodování „příznivý posudek možný“ nebo „posudek klientovi nepomůže – chcete ho i tak?“ což samo o sobě obnáší obvykle cca 5-6 hodin práce, je to celkem za 5 či 6 tisíc Kč
A nyní to nejhodnotnější– pokud posudek po uvedené prvotní analýze dopracujeme a předáme, výše zmíněné částky nejsou „navíc“ ale jsou součástí celkové ceny, tj. vyúčtována klientovi je pak celková částka za posudek mínus již jím uhrazené částky.

Požadavek „nacenění“ posudku:
viz. ceník na těchto webových stránkách

– dopravní nehoda od cca 40 tisíc Kč (opravdu, dodržet všechny požadavky zákona 254/2019 Sb. znamená týden práce.
Poděkujte „cizelérům zákonů“ v Poslanecké sněmovně a jmenovitě největším odborníkům na vše – Pirátům)
– technický stav (porucha, vada, reklamace) od cca 12 tisíc Kč výše.
– ocenění vozidla (tržní hodnota) od 4 tis.Kč výše (Fabii jako pozůstalost po dědovi, tam vždy přimhouříme oko s cenou…)

Každý případ individuálně naceňovat nemůžeme, není to oprava střechy ani brzd na vozidle, přesnou částku mnohdy ani nelze předem stanovit.

Na FB nejsme a nebudeme.

Co se nedozvíte zde, možná se dozvíte na našem kanálu na síti TELEGRAM
Ing. Vladimír Tylšar - soudní znalec na Firmy.cz

RSS RSS kanál obsahu

Umístění diagnostického konektoru

Dnes už si bez alespoň základního načtení paměti závad při prohlídce ojetiny ani "neškrtnete".

U většiny vozidel známe umístění standardního diagnostického konektoru tzv. "zpaměti", u vozidel která nevidíme denně můžeme chvíli bádat...

Abychom zamezili pracnému hledání Googlem které mnohdy nikam nevede (odkazy na nesmyslné debaty, kde se dočtete nejvýše tak "známy mi povedal, že..." ) můžete použít např. tohoto odkazu

V nouzi nejvyšší použijte mobilní aplikaci

Díky obdfacile.com

Kde najít VIN vozidla?

Samozřejmě, nejsnáze dohledatelné místo je tzv. „pomocný VIN“ v okénku čelního skla.

Nicméně s výjimkou vozidel pro americký trh musí být VIN ještě na dalších místech a zajímat nás bude zejména RAŽBA VIN KÓDU v karoserii.

Jako dobrá pomůcka v případě pochybností poslouží polská webová stránka

www.kde-je-vin.com

Tam avizovaná aplikace pro Android se nám nejevila úplně čerstvá, vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2017 a tak jsme ji po základním vyzkoušení vrátili zpět do obchodu Google Play. Klidně za ni zaplatíme i více, než těch 39,- Kč ale chceme vidět, že je dále vyvíjena.